Ośrodek korektywy i kompensacji dzieci i młodzieży z wadami postawy Eskulap Filia Nr 2 na ul.Klonowej
dzwoniąc pod ten numer telefonu zapiszesz się na wizytę
tel: 602 734 810
PERSONEL
mgr Lewczuk Julia
mgr Paulina Ciszek
mgr specjalista fizjoiterapii Daniel Olędzki
mgr Paweł Księżopolski
mgr Głuchowska Marta
mgr Demczuk Ewelina
mgr Żołnierzak-Fałdowska Wiktoria
mgr Pachecka Adrianna
Lekarz rehabilitacji
Celem ośrodka jest wczesne diagnozowanie wad postawy u dzieci i młodzieży, w wieku od 4 do 18 lat oraz przeciwdziałanie pogłębianiu się nieprawidłowości poprzez działania edukacyjne i korekcyjno-kompensacyjne.
W programie zajęć jest:
- badanie lekarskie
- badanie fizjoterapeutyczne
- gimnastyka korekcyjna na sali gimnastycznej oraz zajęcia na pływalni z elementami korekcji
- indywidualnie ułożona terapia ukierunkowana na potrzeby danej wady, w tym:
- gimnastyka korekcyjna
- terapia manualna
- zajęcia na pływalni z elementami korekcji
- instruktarz ćwiczeń korekcyjnych do wykonywania w domu
W ośrodku pracuje trzech terapeutów, którzy zajmują się wczesną diagnozą i korygowaniem wad postawy, poprzez ćwiczenia asymetryczne, terapię manualną i zabiegi fizyko-terapeutyczne. Analiza parametrów skrzywienia i wybór odpowiednich wzorców ruchowych kończyn górnych, dolnych, wzorców łopatek, miednicy, głowy lub tułowia, pozwala na uzyskanie korekcji kręgosłupa w przestrzeni w trzech płaszczyznach, niezależnie od ilości łuków skoliozy.
Terapia prowadzona w wielu pozycjach wyjściowych ma na celu utrwalenie osiągniętej korekcji i przygotowanie dziecka do wykonywania codziennych aktywności przy optymalnie poprawnym ustawieniu kręgosłupa i miednicy.
Duża różnorodność pozycji, bodźców, zadań ruchowych czynią terapię interesującą i skuteczną dla pacjentów.
Program zajęć obejmuje:
- ćwiczenia metryczne
- terapię manualną, która polega na zastosowaniu odpowiednich technik mobilizacji lub manipulacji oraz praca na tkankach miękkich, pozwalająca przywrócić zaburzoną biomechanikę stawów, zwiększyć zakres ruchu i zmniejszyć dolegliwości bólowe:
- zabiegi fizykoterapeutyczne m.in.: elektrostymulacja, która jest zabiegiem polegającym na wywołaniu skurczu mięśnia za pomocą impulsu prądu. Pacjent podczas tego zabiegu odczuwa mrowienie i delikatne skurcze mięśnia.
Zajęcia odbywają sie w cyklach dziesię- ciodniowych na podstawie skierowania lekarza specjalisty lub lekarza rodzinnego.