Ośrodek korektywy i kompensacji dzieci i młodzieży z wadami postawy Eskulap Filia Nr 2 na ul.Klonowej
dzwoniąc pod ten numer telefonu zapiszesz się na wizytę
tel: 602 734 810
PERSONEL
mgr Marciszewska Julia
mgr Paulina Ciszek
mgr Daniel Olędzki
mgr Paweł Księżopolski
mgr Głuchowska Marta
mgr Demczuk Ewelina
mgr Fałdowska Wiktoria
mgr Pachecka Adrianna
Lekarz rehabilitacji
Celem ośrodka jest wczesne diagnozowanie wad postawy u dzieci i młodzieży, w wieku od 4 do 18 lat oraz przeciwdziałanie pogłębianiu się nieprawidłowości poprzez działania edukacyjne i korekcyjno-kompensacyjne.
W programie zajęć jest:
- badanie lekarskie
- badanie fizjoterapeutyczne
- gimnastyka korekcyjna na sali gimnastycznej oraz zajęcia na pływalni z elementami korekcji
- indywidualnie ułożona terapia ukierunkowana na potrzeby danej wady, w tym:
- gimnastyka korekcyjna
- terapia manualna
- zajęcia na pływalni z elementami korekcji
- instruktarz ćwiczeń korekcyjnych do wykonywania w domu
W ośrodku pracuje trzech terapeutów, którzy zajmują się wczesną diagnozą i korygowaniem wad postawy, poprzez ćwiczenia asymetryczne, terapię manualną i zabiegi fizyko-terapeutyczne. Analiza parametrów skrzywienia i wybór odpowiednich wzorców ruchowych kończyn górnych, dolnych, wzorców łopatek, miednicy, głowy lub tułowia, pozwala na uzyskanie korekcji kręgosłupa w przestrzeni w trzech płaszczyznach, niezależnie od ilości łuków skoliozy.
Terapia prowadzona w wielu pozycjach wyjściowych ma na celu utrwalenie osiągniętej korekcji i przygotowanie dziecka do wykonywania codziennych aktywności przy optymalnie poprawnym ustawieniu kręgosłupa i miednicy.
Duża różnorodność pozycji, bodźców, zadań ruchowych czynią terapię interesującą i skuteczną dla pacjentów.
Program zajęć obejmuje:
- ćwiczenia metryczne
- terapię manualną, która polega na zastosowaniu odpowiednich technik mobilizacji lub manipulacji oraz praca na tkankach miękkich, pozwalająca przywrócić zaburzoną biomechanikę stawów, zwiększyć zakres ruchu i zmniejszyć dolegliwości bólowe:
- zabiegi fizykoterapeutyczne m.in.: elektrostymulacja, która jest zabiegiem polegającym na wywołaniu skurczu mięśnia za pomocą impulsu prądu. Pacjent podczas tego zabiegu odczuwa mrowienie i delikatne skurcze mięśnia.
Zajęcia odbywają sie w cyklach dziesię- ciodniowych na podstawie skierowania lekarza specjalisty lub lekarza rodzinnego.