Oceń nas
Rejestracja tel. 83 359 0777 lub 83 359 0888

Światowy Dzień Zdrowia – „Depresja – porozmawiajmy o niej”

Czy wiecie, że depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk? Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a w najgorszym przypadku może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Z tej okazji prezentujemy wideo w którym psychoterapeuta Michał Pozdał ze Szkoły Wyższej psychologii Społecznej (obecnie Uniwersytet SWPS) odpowiada na pytania związane z depresją: „Jak odróżnić zwykłego doła od depresji?”, „Kto jest najbardziej narażony na depresję?” i wiele innych.

Depresja dotyka jednak nie tylko dorastającą młodzież czy dorosłych. Dotyczyć może także małych dzieci. Przygotowaliśmy również wideo w którym dr Magdalena Śniegulska (Uniwersytet SWPS) odpowiada na pytania dotyczące depresji u dzieci: „Czym się różni smutek od depresji?” „Jak reagować na objawy pogarszającego się nastroju u kilkuletnich dzieci?”

Zachęcamy do oglądania